Стяжка підлоги
- Ігор
- 18 янв. 2015 г.
- 3 мин. чтения

Для чого потрібна стяжка підлоги?
Головна причина - вирівнювання, надання підлозі нових фізико-механічних властивостей. Наприклад, плити перекриття в багатоквартирних будинках мають погану звукоізоляцію і високу теплопровідність. В результаті в квартирі чутні сторонні звуки від сусідів знизу, і відбувається втрати тепла взимку або непотрібний нагрів приміщення влітку. Використовуючи сучасні будівельні матеріали можна зробити елегантні підлоги, що не пропускають шум і підтримують комфортну температуру в приміщенні. Як зробити стяжку підлоги своїми руками, зміцнити її армуванням і правильно виставити маяки - про це піде мова в цій статті.
Армування стяжки.

Армування стяжки необхідно робити для шару товщиною 40 - 60 мм. При більш товстому шарі можна обійтися без цього. Посилення робиться металевими сітками. Для цих цілей найбільше підходить кладочна сітка з розміром осередків 100 х 100 і 150 х 150, з діаметром дроту 3 мм. Якщо підлога буде піддаватися великим навантаженням, то товщину заливки слід збільшити до 150 мм і використовувати більш потужну зварену сітку з діаметром прутів 4 - 5 мм. Ні в якому разі не можна допускати, щоб сітка для стяжки опинилася в самому низу. Це не дасть бажаного результату, і статева стяжка почне розтріскуватися. Сітку варто укладати на підкладки так, щоб висота залягання становила приблизно 50% всієї товщини. Поверхня перед укладанням повинна бути очищена й оброблена адгезивними і гідроізоляційними засобами, посилена тепло і звукоізоляцією.
Як встановити маяки під стяжку.

Щоб підлога вийшов рівним, бетонну стяжку роблять по маяках - спеціальним направляють металевих профілів. Установка маяків під стяжку - не просте завдання, але від цього залежить якість поверхні підлоги. Першим ділом за допомогою звичайного рівня знаходимо саму верхню точку існуючих статей. У цій точці буде найтонший шар цементної суміші. Мінімальна товщина для стяжки в цьому місці повинна бути не менше 40мм. Далі по всіх стінах кімнати робимо чітку лінію, вивірену по рівню. Є старий спосіб, як легко без лазерного рівня зробити ідеально рівну розмітку. Для цього беремо прозору гнучку трубку, наповнену водою. Це водяний рівень, що працює за принципом сполучених посудин. Удвох одночасно прикладаємо кінці трубки до стіни на якусь висоту і ставимо позначки за рівнем рідини. Так відзначаємо всю кімнату по периметру. Від вийшла лінії відміряємо рівні відстані вниз до поверхні майбутньої стяжки, починаючи з того місця, де знаходиться найвищий рівень бетонованої поверхні.
Як правильно виставити маяки?
Всі напрямні встановлюють паралельними рядами на відстані приблизно півтора метра (якщо право коротке, то відстань можна зменшити). Виставляючи маяки, потрібно домогтися паралельності в горизонтальній площині всіх напрямних. Для цього в підлогу ввірчує шурупи по всій довжині, де буде закріплений маячок. Проміжки між ними залишаємо десь по півметра. Регулюючи висоту шурупів викруткою потрібно домогтися рівної горизонтальної лінії. Робиться це за допомогою довгої ідеально рівною рейки або права. Перевіряємо горизонталь будівельним рівнем. Потім накладаємо невеликі гірки гіпсового розчину так, щоб вони були трохи вище капелюшків саморізів. Укладаємо маяки на ці гірки і притискаємо рівним правилом до зіткнення з шурупами. Після монтажу напрямних перевіряємо відповідність всіх осей - чи немає провисань і опуклостей - і виправляємо недоліки. Потрібно зауважити, що якщо ви заливаєте теплу підлогу, то гіпсовий розчин не можна накладати на нагрівальний кабель, тому гіпс погано проводить тепло; провід буде перегріватися і, врешті-решт, згорить. Застосовувати для фіксації маяків цементний розчин теж незручно, через погану зчіпки оцинковки з цементом.
Заливка стяжки.

Коли напрямні виставлені, робимо заливку стяжки. Замішуємо цементний розчин з додаванням просіяного піску в співвідношенні 1: 3 і доводимо його до густоти кефіру. Краще робити заміс у великому відрі міксером, тому це дасть однорідну консистенцію, чого неможливо домогтися перемішуванням розчину в кориті лопатою. Потім засипаємо проміжок за проміжком, попутно стягуючи зайвий розчин легкими хвилеподібними рухами з боку в бік. Краще виконувати цю процедуру удвох - поки одна людина поправляє цементну масу, інший замішує розчин. Стяжка в квартирі повинна сохнути не менше трьох тижнів, інакше залишилася волога зіпсує дерев'яне покриття настилу підлоги. Під час застигання, поверхню потрібно змочувати водою, щоб розчин стяжки схоплювався плавно. Не можна допускати пересихання, інакше навіть армована стяжка почне розтріскуватися. Успіхів!
Comments