top of page

Монтаж міжкімнатних перегородок

  • Ігор
  • 18 янв. 2015 г.
  • 3 мин. чтения

Стіна з піноблоків.jpg

Міжкімнатна перегородка в квартирі чи будинку може бути виконана також своїми руками.

Окремі зразки будівельних матеріалів зовсім не вимагають від виконавця робіт спеціальних знань чи чи навичок.

Як самостійно встановити надійну і міцну міжкімнатну перегородку - про це і піде мова далі.

Але перш за все потрібно вирішити досить важливе питання. Перепланування чи встановлення перегородки в квартирі повинні бути узгоджені з місцевими органами.

Легше встановити перегородку каркасного типу з гіпсокартонних чи гіпсоволокнистих панелей, яка монтується без застосування мокрих процесів. Але такі конструкції мають первні недоліки: вони менш надійні (хиткі) і мають надостатню звукоізоляцію.

На противагу цьому, можна встановити досить міцну і з кращою звукоізоляцією цегляну стіну. Але коли у власника житла навиків кладки цегли немає, то виконання таких робіт самостійно без спеціалістів не рекомендується. До того ж перегородка з цегли буде досить важкою і може бути недопустимою для будівництва в квартирі.

Компромісним варіантом залишається будівництво стінки з чаруночно-бетонних блоків (піноблоків чи газобетону). Така конструкція буде досить міцною, звукоізоляційною і в той же час не надто важкою. Але саме головне, - її можна побудувати власноруч навіть при мінімальних навиках будівництва. Для будівництва перегородки з пінобетону, чи з газобетону, знадобляться наступні матеріали:

- блоки. Їх кількість визначається за допомогою простого розрахунку. Площа всієї стіни, що буде побудована, ділиться на бокову площу блока плюс ще декілька штук в якості резерву;

- спеціальний клей для цих блоків, чи цементний розчин. Блоки повинні склеюватися між собою клеєм, а перший ряд вирівнюють по горизонталі на товстому слої цементно-пісочного розчину;

- металічні анкери чи спеціальні металічні кріплення блоків з боковими стінами (підійдуть звичайні підвіси для профілів). Їх кількість вибирається з розрахунку, що їх буде встановлено в кожний другий ряд блоків;

- арматурний стержень для армування блоків в районі вікон чи дверей;

- інструмент: перфоратор, молоток, шпатель, спеціальна кельма для клею, ємність для клею і інше...

Будь-який ремонт своїми руками розпочинається з плану дій і розмітки "на місцевості". Тільки впевнившись, що розмітка виконана правильно, можна приступати до безпосереднього будівництва перегородки.​

Розмітка зводиться до виконання лінії перехрестя площин перегородки і підлоги, стінами і стелею. Точність повинна бути абсолютною. Для розмітки можна використовувати звичайний красящий шнур чи сучасні лазерні прибори.

У відповідності до проведеної лінії розмітки на підлозі вкладаємо рубероїд, який буде служити звукоізоляцією. На стінах також можна закріпити по лінії стику полоску рулонного ущільнювача, який буде покращувати звукоїзоляцію.

На полосу рубероїду і нижню частину стін наносять піщано-цементний розчин, на якому вкладається перший ряд блоків з пінобетону чи газобетону. Вкладанню першого ряду блоків приділяється більш за все уваги. Положення блоків ретельно перевіряється рівнем. Поверхня ряду коректується спеціальною теркою для пінобетону, якою усуваються всі нерівності. Встановлюються з"єднувальні елевенти для надійності зв"язків перегородки з основною стіною.

Під час укладки клею застосовується кельма з шириною, рівною ширині пінобетонного блоку. Це упростить роботу і покращить її якість. Клей такою кельмою наносять тонким рівномірним слоєм.

При будівництві будь-якої блочної конструкції керуються правилом зміщення швів блоків. Тому укладку другого ряду піноблоків розпочинають з половини блоку. Для розрізання пінобетону і газобетону можна застосувати звичайну ножовку чи болгарку з обрізним кругом.

У випадку, коли перегородка буде не єдиною, а до неїбуде добудовуватися ще одна перегородка під прямим кутом, то тогда завчасно потрібно потурбуватися про зв"язку цих стінок і укладати в шви анкера чи зкріплюючі металеві елементи, до яких і буде прив"язуватися наступна стіна.

Також при будівництві міжкімнатної перегородки слід пам"ятати про деякі прості правила:

- перегородка не повинна бути несучою. Тому між стелею і перегородкою потрібно оставити тепловий зазор близько 1 см. Якщо такого зазору не буде, то перегородка може выдчувати пыдвищений тиск выд осідання будинку і протягом року може розтріскатися. Зазвичай цей простір заробляють монтажною піною.

Армування простінка потрібно виконувати за допомогою тонкого арматурного стержня. Для його укладки, в останньому ряді блоків роблять штробу. Цю штробу можна зробити вручну за допомогою спеціального інструменту. Штроба заповнюється цементно-піщаним розчином, після чого в неї вкладаються металічні прути. Для придання стіні нормальної міцності необхідно проармувати кожен 4-5 ряд кладки. Як бачите, зробити міцну і довговічну міжкімнатну перегородку своїми руками не так вже і важко. Потрібно просто постаратися... Успіхів!

 
 
 

Comments


Популярні повідомлення
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Останні
повідомлення
Архів
Пошук:
Ми тут:
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2015 «РЕМОНТ. ЗРОБИ САМ». Сайт створено за допомогою  Wix.com

bottom of page